RADIÁTOR JELLEMZŐI
A Strassbourg öntöttvas radiátor jellemzői:
- klasszikus és díszes megjelenésű öntvény radiátor - luxus minőség
- modern fűtési rendszerekhez is használható, melegvizes fűtésrendszerekre csatlakoztatható
- meleg vizes rendszereknél használható
- tagok száma 5 és 15 között lehet
- elektromos kivitelben is elérhető (
Strassbourg E modell)
- 208 szín
Mit kell tudni, az öntöttvas radiátorokról?
Az öntöttvas radiátorok nehezek. Nehéz mozgatni, szállításkor erős rakodókra van szükség.
Az öntöttvas radiátorok több száz éves, eredeti sablonok alapján készülnek, nyers vasból. Felületük rusztikus, az illesztések nem pontosak, a mai szemnek nem túl precíz megmunkálásra utal, de ez adja meg az antik illetve "régiség" jelleget.
ALAPANYAG: öntöttvas
GARANCIA: 5 év
GYÁRTÁSI IDŐ: kb 5-6 hét, de alapanyag hiány miatt, csúszhat
TECHNIKAI ADATOK
Technical adatok:
Teljesítmény: A radiátor teljesítményadatai 75/65/20 (Δt50°) hőlépcsővel értendők. EN 442 alapján tesztelve.
Szelepek: A radiátort szelepek nélkül szállítjuk. ( választható szelepek:
manuális szelep szett,
termosztatikus szelep szett )
Csatlakozás: A radiátor 4 x 1/2"-os, 4 ponton csatlakoztatható radiátor, 645mm kötéstávolsággal. Az alsó csatlakozása a földtől 113 mm. Csatlakozásról kép:
ITTMaximális üzemi nyomás: 2,5 bar
Maximális üzemi hőmérséklet: 95°C
Légtelenítő szelep: Minden radiátort légtelenítő szeleppel szállítunk.
Konzol: Ezt a luxus radiátort lábakkal együtt szállítjuk.
Festés: DIN 55900-nak megfelelően.
Szerelési és technikai rajz letölthető
ITT
RADIÁTOR SZÍNEK
A monitorokon látható színek a monitor-beállítások eltérései miatt nem pontosak, a kész terméknél ezért némi árnyalatnyi különbségek előfordulhatnak.
A radiátor színválasztéka letölthető
ITT és
ITT
BIZTONSÁGI ADATLAP
BIZTONSÁGI ELŐÍRÁSOK – BIZTONSÁGI FIGYELMEZTETÉSEK
Minden általunk forgalmazott radiátor megfelel az EU által meghatározott biztonsági előírásoknak. (EN 442-1 szabvány követelményeinek és a DIN 55900-2 szabványnak megfelelő, környezetbarát porfestési eljárással készül.) A radiátorokat csak rendeltetésüknek megfelelően szabad használni.
A balesetek elkerülésének érdekében a következőket kell betartania.
RADIÁTOROK SZERELÉSE
- Minden radiátort csak olyan szakképzett szerelővel szabad felszereltetni és üzembe helyeztetni, aki garanciát vállal a munkájáért.
- A radiátorok felszereléséhez kizárólag a gyár által küldött, bevizsgált tartozékok használhatók. A radiátorok fali rögzítéséhez tartozó egységcsomagban található fali tipli és csavar nem alkalmas minden faltípushoz. Tájékozódjon a falazat típusáról és minőségéről felszerelés előtt. Szükség szerint alkalmazzon a falazathoz megfelelő fali éket, tiplit és csavart.
- A radiátort biztonságosan kell rögzíteni a falhoz, mert a radiátorok nehezek, egy falból kiszakadó nagy tömegű radiátor a közelében tartózkodóknak súlyos sérülést okozhat.
- A radiátort csak olyan falra szabad felszereli, ami elbírja a radiátor súlyát. Felhívjuk figyelmét, hogy a gipszkartonfal nem tartja meg a radiátorokat. A vékony és gipszkarton falakat előtte szakemberrel meg kell erősíteni.
- A tartók arra készültek, hogy a radiátor súlyát tartsák teljes biztonsággal, ezért tilos a radiátort további súllyal terhelni, a radiátorra – akár egy pillanatra is – ráállni, rákapaszkodni vagy bármit rápakolni.
- Bármilyen kemény tárgy okozta külső mechanikai behatás következtében a radiátor megsérülhet, ezért tilos a radiátort ilyen hatásnak kitenni.
- Ha a radiátoron bármilyen sérülést, törést stb. észlel, azonnal zárja le a radiátort vagy kapcsolja le a fűtést, elektromos/vegyes üzemű radiátor esetében válassza le az elektromos hálózatról.
MELEGVIZES RADIÁTOROK
- Egy sérült, esetleg meghibásodott radiátorból forró víz csepeghet/folyhat, ami égési sérülést okozhat. Ezért mindig fokozott óvatossággal nyúljon a meleg radiátorhoz, amennyiben valamilyen kényszerítő körülmény miatt nem lehet megvárni, amíg lehűl.
- A radiátorokat nem szabad a zuhanyzók, kádak, medencék, piszoárok, wc-k közvetlen permetezési területén elhelyezni. A DIN 55900-2 szabvány szerint: A konyhákat, fürdőszobákat, valamint a zuhanyzók és a WC-k permetezési területén kívül eső területet nem kell agresszív és/vagy nedves légkörű helyiségeknek tekinteni. Ez alapján a permetezési területen belüli terület azonos az „agresszív és/vagy párás légkörű helyiségekhez”, ezért nem tartozik a szabvány hatálya alá. Ez azt jelenti, hogy nem lehet garanciális igényt támasztani, ha ezeken a permetezési területen elhelyezett radiátorokon korrózió jelei jelentkeznek. Az ilyen helyiségekben 60cm-es sugáron belül nem helyezhető el a radiátor. Gyűjtőmedence nélküli csapok és zuhanyzótálcák nélküli zuhanyzók esetén, a sugár megduplázódik 120 cm-re.
- Agresszív és/vagy párás légkörű helységek
A DIN 55900 szabvány 2. része szerint az alapozó festék nélküli radiátorok nem alkalmasak, úszómedencék mellé, szaunák, nyilvános WC-k kritikus területeire vagy piszoárok közelébe történő beépítésre. Ez az állítás a ma megszokott, kiváló minőségű porfestékekre is vonatkozik. Mielőtt megrendeli a radiátorokat, tájékozódjon a tervezett beépítés helyéről, az üzemeltetés módjáról, és vegye figyelembe a felhasználás korlátait.
Ha a radiátorokat magas páratartalmú helyiségekben helyezik el, mint pl. úszómedencék előterében vagy üzemi területeken (pl. Vágóhidak), ennek megfelelő felületkezelést kell választani. Ugyanez vonatkozik azon a helyiségek radiátoraira, amelyek nedves tisztításnak vannak kitéve (pl. Nagynyomású tisztítók).
- A radiátorokat megfelelően szellőző helyiségekben kell működtetni. Az ablak nélküli belső helyiségekben gondoskodni kell a helyiségek szellőztetéséről és szükség esetén mesterséges (kényszerített) szellőzésről. Kikapcsolt állapotban a hideg fűtőfelületeken a helyiség levegőjének páratartalma kondenzátumként lecsapódhat. A lecsapódó pára tönkre teheti a bevonatot, és rozsdásodást okozhat. Ha a rendszeres szellőzés nem valósul meg, vagy az állandó légcsere nem garantált, folyamatos fűtésre van szükség a páralecsapódás elkerülése érdekében. A fűtési rendszer használójának tisztában kell lennie az egyes helyiségek rendszeres fűtési vagy szellőztetési igényével.
- A nedves textíliák rendszeres felakasztása külső rozsdaképződéshez vezethet a radiátoron. Csak olyan textíliát szabad a radiátorra akasztani, amelyek anyaga, vagy a rajta lévő nyomat és minta nem változik a működő radiátor felületi hőmérsékletének hatására.
ELEKTROMOS RADIÁTOROK
- Az elektromos/vegyes üzemű radiátorokat ugyanolyan szigorú biztonsági előírások betartásával kell kezelni, mint bármely más elektromos háztartási készüléket.
- Ügyeljen az elektromos vezeték épségére. A vezetéknek a forró radiátorral való érintkezése szigorúan tilos.
- Az elektromos radiátorokat nem javasoljuk gyerekszobai használatra! Ha más megoldás nincs a gyerekszoba fűtésére, akkor javasoljuk magasra helyezni a radiátort, hogy kisgyermek ne érhesse el.
ELEKTROMOS TÖRÖLKÖZŐSZÁRÍTÓ
- Az elektromos/vegyes üzemű radiátorokat ugyanolyan szigorú biztonsági előírások betartásával kell kezelni, mint bármely más elektromos háztartási készüléket.
- Ügyeljen az elektromos vezeték épségére. A vezetéknek a forró radiátorral való érintkezése szigorúan tilos.
- Az elektromos radiátorok vizes helyiségekben csak a weboldalon minden egyes elektromos/vegyes üzemű radiátornál feltüntetett IP-szabvány szerinti helyre szerelhetők.
Az elektromos radiátorokat vizes helységekben fokozott óvatossággal kell felszerelni. Nem szerelhető fel a radiátor zuhanyfülkében, kád fölé, illetve olyan helyre, ahol közvetlen vízsugár érheti! A radiátort kádtól. illetve kézmosótól minimum 60 cm-re ajánlott szerelni.
Zone1 – hőfokszabályzós és kapcsolós elektromos radiátorok NEM szerelhetőek!
Zone2 – IPX4 védettségű radiátorok szerelhetőek DIREKT bekötéssel!
ÜVEG- és TÜKÖRRADIÁTOROK
Az üveg radiátorok edzett üvegből készülnek és ellenállóbbak, mint egy normál üveg, minden EU előírásnak megfelelően. Nyilvánvalóan az üveg és tükör radiátorok nem törhetetlenek, ezért fokozott óvatosságot igényelnek. Tilos az üveg vagy tükör radiátor felületét vagy a szélét bármilyen kemény tárgy okozta külső mechanikai behatásnak kitenni. Gyerekszobába nem javasolt!
GYERMEKBIZTONSÁG
- Ha a fűtés vízhőmérséklete magasra van állítva, gondoskodnia kell arról, hogy gyermekek felügyelet nélkül ne tartózkodjanak a radiátor közelében.
- Egyes radiátor-típusok szélei, sarkai élesek, amelyek szintén sérülést okozhatnak egy gyermeknek. Ezért olyan otthonba, ahol kisgyermek is él, vagy felügyelet nélkül maradhat, kizárólag lekerekített szélű/sarkú radiátort szereltessen fel.
- A radiátort biztonságosan kell rögzíteni a falhoz, mert a radiátorok nehezek, egy falból kiszakadó nagy tömegű radiátor a közelében tartózkodóknak súlyos sérülést okozhat.
- Soha ne engedje a gyerekeket a radiátorral játszani. Tilos a radiátorra felmászni, ráülni, ráfeküdni. Tilos a radiátort emelgetni vagy lökdösni.
- Tartsa távol a gyermeket a radiátortól.
- Tartsa távol a gyermekeket az elektromos radiátor vezetékétől. A legjobb megoldás erre a rejtett kábel vagy a kábelvezető.
- Gyerekszobai használatra az elektromos, üveg és tükör radiátorokat nem javasoljuk.
A radiátorok felszerelését, és beüzemelését mindig bízza szakemberre! A szakszerűtlen szerelésért sem a gyártó, sem cégünk nem vállal felelősséget.